Yönetim Bilişim Sistemleri Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Genel Program Tanıtımı

Kuruluş (kuruluş tarihi, programın genel yapısı)

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü altında Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı YÖK Başkanlığının 08/08/2011 tarih ve B.30.0EÖB-101.03.01-5130 sayılı kararıyla kurulmuştur. Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı 2016 yılında onaylanmıştır. İlk defa 2016 Güz döneminde öğrenci alımına başlayacaktır.
Bilişim teknolojilerinin artan önemine paralel olarak, işletmeler günümüzün ileri derecede rekabetçi ve küresel piyasalarında kendileri için fark yaratacak potansiyel projelere özel ilgi göstermekte ve kaynaklarını bu çeşit faaliyetlere yönlendirmektedirler. Buna bağlı olarak da bilgiyi, teknolojiyi ve insanları birlikte yönetebilecek bireylere olan ihtiyaç her yerde artmış bulunmaktadır.
Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans programı öğrencilere programlama dilleri, bilgisayar ve network teknolojileri, veritabanı, dağıtılmış süreç hesaplamaları, teknoloji trendleri, limitler, ekonomi, standardizasyon, e-ticaret ve yazılım projelerinin yönetimi konularında yoğun bilgi sağlayacak biçimde tasarlanmıştır. Ayrıca öğrencilerimize pazarlama, istatistik, karar alma teknikleri, ekonomik modül tasarımı gibi alanlarda ek bilgiler verecek dersler de sunulmaktadır.
Çalıştıkları kurumlarda ileri düzeyde teknoloji ile çözümler yapma yeteneğine sahip olarak yönetici konumuna gelmeyi arzulayan bireyler yetiştiren programın eğitim dili Türkçedir.

Kazanılan Derece

Yönetim Bilişim Sistemleri Tezsiz Yüksek Lisans (Uzaktan Öğretim)

Kabul ve Kayıt Koşulları

Lisans Diploması; Not Döküm Çizelgesi.

Başvuru İşlemlerinde İzlenecek Adımlar

Başvuru işlemleri için tıklayınız.

1 İlk Başvuru (Ön Kayıt) İşlemleri
2 Lisans Mezuniyetine Göre Başvurulabilecek Anabilim Dalları
3 Program Kontenjanları, ALES Puan Türleri ve Eğitim Dili Bilgileri
4 Erişimden Başvuru İşlemlerinin Yapılması
5 Dönemlik Öğrenim Ücretleri

 

YBS tezsiz yüksek lisans bilgi formu için tıklayınız.

 

porno Frontier Theme