Yönetim Bilişim Sistemleri

Kuruluş (Kuruluş tarihi, Programın genel yapısı)

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü altında Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı YÖK Başkanlığının 08/08/2011 tarih ve B.30.0EÖB-101.03.01-5130 sayılı kararıyla kurulmuştur. Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı 2016 yılında onaylanmıştır. İlk defa 2016 Güz döneminde öğrenci alımına başlayacaktır. Bilişim teknolojilerinin artan önemine paralel olarak, işletmeler günümüzün ileri derecede rekabetçi ve küresel piyasalarında kendileri için fark yaratacak potansiyel projelere özel ilgi göstermekte ve kaynaklarını bu çeşit faaliyetlere yönlendirmektedirler. Buna bağlı olarak da bilgiyi, teknolojiyi ve insanları birlikte yönetebilecek bireylere olan ihtiyaç her yerde artmış bulunmaktadır. Yönetim Bilişim Sistemleri Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans programı öğrencilere programlama dilleri, bilgisayar ve ağ teknolojileri, sosyal medya, kurumsal kaynak planlaması, siber güvenlik, veritabanı, teknoloji trendleri, e-ticaret ve yazılım projelerinin yönetimi konularında yoğun bilgi sağlayacak biçimde tasarlanmıştır. Ayrıca öğrencilerimize pazarlama, istatistik, karar alma teknikleri, ekonomik modül tasarımı gibi alanlarda ek bilgiler verecek dersler de sunulmaktadır. Çalıştıkları kurumlarda ileri düzeyde teknoloji ile çözümler yapma yeteneğine sahip olarak yönetici konumuna gelmeyi arzulayan bireyler yetiştiren programın eğitim dili Türkçedir.

Başvuru Tarihleri 

Lisansüstü programlarımız Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından yürütülmektedir. Her türlü doğru ve güncel bilgiler Enstitü internet sayfası olan sbe.deu.edu.tr adresinde ilan edilmektedir. İlgilenen kişilerin bu adresi sık sık ziyaret etmesi ve tarihler hakkında bilgi alması önerilir.

Temel lisansüstü öğrenci alımları her akademik yılın Güz Döneminde yapılmaktadır. Temmuz-Ağustos aylarında öğrenci alımları için ilanlara çıkılıp başvurular alınmakta olup, Eylül aylarında yeni öğrenci kayıtları yapılmaktadır.

Genelde kontenjanlarımız dolu olduğu için Uzaktan öğretim programımızda Bahar Dönemlerinde öğrenci alımları yapılmamaktadır.

Yukarında belirtilen tarihler genel kabul görmüş ayları ifade etmekte olup, zaman zaman değişiklikler olabilmektedir. En güncel bilgilere sbe.deu.edu.tr adresinden erişilebilir.

Kazanılan Derece

Yönetim Bilişim Sistemleri Tezsiz Yüksek Lisans (Uzaktan Öğretim)

Alınacak Dersler

YBS Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Ders Listesi/Bilgi Formu için tıklayınız

Kabul ve Kayıt Koşulları

Lisans Diploması, Not Döküm Çizelgesi.

ALES ve Yabancı Dil Puanı gerekmemektedir.

DEÜ YBS ile ilgili her türlü bilgiyi DEÜ YBS YouTube kanalından bulabilirsiniz. 

Başvuru İşlemlerinde İzlenecek Adımlar

Aşağıdaki bilgiler Sosyal Bilimler Enstitüsünden (sbe.deu.edu.tr) alınmaktadır, bilgi kaldırıldığında görünmeyebilir!

2022-2023 Öğretim Yılı;

 

wpChatIcon