Yönetim Bilişim Sistemleri

Kuruluş (Kuruluş tarihi, Programın genel yapısı)

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin temelini oluşturan Yüksek Ekonomi ve Ticaret Okulu 9 Eylül 1944 tarihinde kurulmuştur. 8 Haziran 1959 tarihinde kabul edilen 7334 sayılı kanunla İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi haline getirilmiştir. İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, 1968de fakülte olarak Ege Üniversitesine bağlanmıştır. 20 Temmuz 1982 tarihinde 41 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Hakkında Kanun Hükmündeki Kararname ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi adı altında Dokuz Eylül Üniversitesine bağlanmıştır. Fakülte Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye ve Yönetim Bilişim Sistemleri olmak üzere yedi bölümden oluşmaktadır. Eğitim, tüm bölümlerde örgün olmak üzere sürdürülmekte olup, eğitim dili Türkçedir. Yönetim Bilişim Sistemleri işletme ve bilişim konularını bir arada işleyen bir bilim dalıdır. Günümüzde bilişim alanındaki gelişmelerin işletme bilimine kattığı yeniliklerle çok daha etkin ve verimli karar verme süreçleri oluşmuştur. Ayrıca, bilişim sistemlerinin yönetimi de başlı başına bir yönetim konusu haline gelmiştir. Yönetim Bilişim Sistemleri ni ilgilendiren konular, bu iki alanın etkileşimi ve entegrasyonu ile ortaya çıkmıştır. 

Kazanılan Derece

Programı, tüm gereklerini yerine getirerek başarı ile tamamlayan mezunlar  Yönetim Bilişim Sistemleri alanında lisans derecesi alırlar.

Derecenin Düzeyi

Birinci Düzey ( Lisans Derecesi )

Kabul ve Kayıt Koşulları

Yönetim Bilişim Sistemleri programının kabul ve kayıt koşulları Dokuz Eylül Üniversitesinin genel kabul ve kayıt koşullarına uygundur. Bu koşullarla ilgili bilgiler, http://debis.deu.edu.tr/ders-katalog//2020-2021/tr/tr-b7.html erişim sayfasında yer almaktadır.

YBS Lisans Ders Listesi (Bilgi Formu) İçin Tıklayınız.

Aktif Dönemin Haftalık Ders Programı için Tıklayınız.

Fakülte/Bölüm Akademik Takvim için Tıklayınız.

Bölümümüz ile İlgili Tüm Videolarını Görmek için Tıklayınız.

Bölümümüz ile İlgili Tüm Sorularınız için Tıklayınız.

wpChatIcon