Yönetim Bilişim Sistemleri

YKS 2022 Sonucu Yeni Lisans Öğrenciler İçin Kayıt İşlemleri

Sevgili Öğrenciler, 

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünü kazandığınız için sizi tekrar tebrik ederiz.

Sizlere yüzyüze Hoşgeldiniz mesajımızı aşağıdaki görebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere 2022 YKS sonucu ile bölümümüzü yeni kazanan öğrencilerin kayıt yaptırmak için iki seçeceği bulunmaktadır.

  1. E-devlet Üzerinden Elektronik Kayıt: 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında e-devlet (https://www.turkiye.gov.tr) üzerinden e-kayıt yaptırabilirsiniz. E-Devlet kapısından Kurumlar sayfasındaki Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı menüsü altında yer alan “Üniversite E-Kayıt” adımından elektronik kayıt işlemini yapabileceklerdir. E-Kayıtla ilgili tüm adımlar https://www.deu.edu.tr/file/2022/08/2022_YKS_Rehber_E-Kayit-4.pdf adresinde yer alan YKS Kayıt Rehberi’nde belirtilmektedir.
  2. Üniversitemize Şahsen Başvurarak Yüzyüze Kayıt: Fakültemize gelerek yüzyüze kaydını yaptırmak isteyen öğrenciler  22-26Ağustos 2022 (saat 17:30’a kadar) tarihleri arasında, Bölümümüzün bulunduğu Üniversitemiz Dokuzçeşmeler Kampüsündeki İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde (Dokuzçeşmeler Kampüsü 24 Sokak No:2, 35160, Buca/İZMİR) ilan edilecek Yeni Kayıt Ofisi’nde yapılacaktır. Yüzyüze kayıtta yapılması ve yanınızda getirilmesi gerekenler tüm belgelerle ilgili detaylar https://www.deu.edu.tr/file/2022/08/2022_YKS_Rehber_Bizzat_Kayit-1.pdf  adresinde yer alan YKS Kayıt Rehberi’nde belirtilmektedir.

Öğrenci numaranızı öğrenmek için tıklayınız.

Bölümümüzde Yabancı Dil Hazırlık zorunlu olmamakla birlikte öğrencilerimize imkan tanınması durumunda yabancı dil hazırlık okumaları önerilmektedir.

Kesin kaydını yaptıran öğrencilerimizin 16 Eylül 2019 tarihinden sonra Ders Kaydı yapmaları gerekmektedir. Ders kayıt işlemi hakkında bilgi almak için iibf.deu.edu.tr sayfasını ziyaret etmelisiniz. İlk yılınız olduğu için önünüze gelen tüm desleri almak zorundasınız, sadece YÖK’ün seçimlik olan Beden Eğitimi/Resim/Müzik derslerinden birini seçmek zorundasınız.

Tekrar bölümünüze hoşgeldiniz diyerek, sizler için başarılı, verimli, eğlenceli, mutlu ve güzel bir 4 yıl temenni ediyoruz.

Dokuz Eylül Ünı̇versı̇tesı̇ 2022-2023 Akademı̇k Takvı̇mı̇ Aşağıdaki Gibidir

wpChatIcon